Hurda Bakır Kablo

0

Hurda Bakır Kablo şu an dünyanın her yerinde bulunmaktadır. Diğerleri ile karşılaştırıldığında hurdaya ayrılabilecek en değerli metaldir. Çünkü bakırdan yapılan ürünler halen çok miktarda üretilmektedir ve bunun neticesinde sürekli hurda bakır metaline ihtiyaç duyulmaktadır. En iyi hurda bakır fiyatını bulmak için bu yazımızı dikkatlice okumalısınız.

Bakır hurdası diğer değerli metallerden farklı olarak şu an için bir çok alım yapan firma tarafından ilgi duyulan bir metaldir. Hatta bakır hurdasını satmak istediğinizde İnternet üzerinden herhangi birini arayarak hemen satışı gerçekleştirebilirsiniz. Fakat burada önemli olan hurdalarınızı değerinde satabilmektir.

Hurda bakır kablo fiyatları nedir ?

Bakır hurdasının fiyatı oldukça değişkenlik göstermektedir. Hurdaya ayrılabilecek çok farklı türde ve derecede bakır olduğundan, elinizde ne tür bir bakır olduğunu iyi bilmeniz gerekmektedir.Elinizde bulunan değerli metal hakkında yeterince bilgiye sahip değilseniz düşük bir ücret almanız olasıdır.

Bakır hurdaları genel olarak şu şekilde sınıflandırılabilir :

  • Bakır tel
  • Çıplak parlak bakır
  • Bakır kablo
  • Alternatör veya transformatör telleri
  • Çeşitli elektrik motorları
  • Toplu bakır hurdası

ve daha farklı bir çok sınıflandırma yapılabilir.

Arz ve talep dengesi ile sürekli değişkenlik gösteren bir hurda bakır piyasası olduğunu da unutmamak gerekir.

En iyi hurda bakır kablo fiyatı nasıl hesaplanır

Bakır hurdasının fiyatı derecesine göre hesaplanmaktadır.

Bakır dereceleri hakkında biraz bilgi vermek gerekirse :

# 1. Derece Bakır : Bu en az %99 oranında saf bakır içeren türdür. En az 1/16 inç ( 1 inç =25,4 mm dir ) veya daha fazla kalınlığa sahip olmalı ve tüm oksit yapıcı malzemelerden arındırılmış olmalıdır.

# 2. Derece Bakır : 1. derece bakır eğer temizlik ve oksitlenme faktörlerini karşılayamıyorsa 2. derece durumuna geçer. Özellikler diğer koşullarda aynıdır.

# 3. Derece Bakır : Bu kategoride bulunan hurda bakır genelde %94’den daha az bakır bileşeni içeren veya %100 hatasız olsa bile 1/16 inç oranından daha ince olan bakır çeşididir. Piyasalarda bir diğer adı da hafif bakır olarak geçmektedir.

Bu genel kategoriler bakır piyasasında fiyatı belirleyen en büyük etkenlerdir. Bunların dışında sıyrılmamış kablo halinde bakır tellerde değerlidir.

Eğer çekmecelerinizde bekleyen sıhhi tesisat boruları veya çeşitli türden kablolar varsa bunlar paraya dönüşmek için sizin harekete geçmenizi bekliyor olabilir.

Ya da bütün bu teknik bilgiler ile uğraşmak yerine bizi arayarak elinizde bulunan değerli bakır hurdalarınız için en doğru fiyatı alabilirsiniz.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

İÇERİĞİ OLUŞTURAN

YORUM YAZ