Hurda Bakır Fiyatları Nisan 2018

0

Hurda bakır fiyatları çeşitli etkenlere değişim göstermektedir. Hurda bakır fiyatlarının hangi nedenlerle değişiklik göstereceğini şu sayfamızdan inceleyebilirsiniz.  Aşağıda en güncel hurda bakır alım fiyatı listemizi bulabilirsiniz.

Yazının devamında güncel fiyatların yer aldığı tablomuzu bulabilirsiniz.

Tonajlı hurdalarınız için lütfen iletişime geçiniz. Bu sayfada aşağıdaki konularda çok detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Hurda bakır fiyatları, bakır hurdası fiyatları, hurda kablo bakır fiyatları, bakır kablo fiyatları, bakır hurdası fiyatı, bakır hurdası fiyatları, lama bakır hurdası, bakır lama fiyatları, kırma bakır fiyatları, bakır hurdası alanlar, bakır hurdası alan hurdacı, bakır hurdası alan hurdacılar, hurda bakır alımı, hurda bakır kablo alımı, soyulmuş bakır kablo alımı gibi bir çok konuda fiyat ve bilgi alabilirsiniz.

hurda bakır kablo fiyatları
hurda kablo bakır fiyatları
bakır kablo fiyatları
hurda kablo fiyatları
bakır hurdası fiyatları

Hurda Bakır Alımı

Şahin hurdacılık olarak İstanbul’un tüm semtlerinden hurda bakır alımı yapabiliriz. Kullanılmayan bakır hurdalarınızı yerinde ve görerek nakit olarak almaktayız. Eski devirlerden beridir değerli metaller arasında bulunan bakır madeni geri dönüşüm şirketimiz tarafından alınmaktadır.

Belki de evinizin bir köşesinde atıl durumda olan bakır musluk, bakır boru ya da bakır tencereniz değerli olabilir. Bu değerli madeni atıl durumda tutmaktansa hızlıca nakite çevirebilirsiniz.

Bakır Madeni ve Tarihçesi

ham bakır madeniİlk çağlardan itibaren maden işlemesi yaparak çeşitli aletler yapılmıştır. Fakat ilk önce ortaya çıkan demir madeni bazı aletlerin yapımında yeteri kadar kolay şekillenmediği için kullanımı zor bir haldeydi. Günümüzden yaklaşık 7000 yıl kadar öncesinde bulunan bakır madeni kolay şekillendiği için insanoğlu tarafından hemen kabul görmüştür.

Taş devrinin sona ermesi ve ardından tunç çağının başlaması ile birlikte insanlar bakır ve kalayın karışımından elde edilen tunç isimli malzeme ile çok daha kullanışlı ve modern aletler üretebilmiştir.

Bakır madeni kolay şekillenebilen yapısı sayesinde günümüzde de bir çok alanda kullanılabilmektedir. Ancak bakır fiyatlarının yüksek olması ve bakır madenlerinin sınırlı olması nedeniyle bakır hurda geri dönüşümü çok önem arz etmektedir. Tabiatta az bulunan bu madeni ekonomiye geri kazandırmak hepimizin görevidir.

Hurda Bakır Geri Dönüşümü

Binlerce yıldır bakır ve bakır alaşımları geri dönüştürülmüştür. Bakır alaşımlarının geri dönüşümü ekonomiye büyük katkı sağlamaktadır. Tabii bu geri dönüşümde bakırın hurda değeri önemlidir. Hurda ayrıldığında belirli derecelere ayrılan bakırın en saf hali en değerli halidir.

Eğer bakır hurdası herhangi bir element ile karışmamış ise bu en saf halidir ve geri dönüşüm sonrasında yüksek kalitede bakır ürün elde edilebilir. Ancak bakır farklı elementlerle karıştırılmış haldeyse bunun ayrıştırılması neredeyse imkansıdır. Bu durumda bakırın derecesi biraz daha azalacak ve hurda bakır alım fiyatı da biraz daha düşecektir.

 

Hurda Bakır Fiyatları

05.04.2018 – 12.04.2018 Tarihli Hurda Bakır Alım Fiyatlarımız

Lama bakır kırmızı
25.00 TL
Lama bakır
22.50 TL
Kırma bakır tel
21.50 TL
Kırma bakır anti krom
25.00 TL
Kalaylı bakır
21.50 TL
Soyma bakır
25.00 TL

Yukarıdaki fiyatlarımız belirtilen tarihler arasında geçerlidir ve Şahin Hurdacılık yazım hatalarından sorumlu tutulamaz. En iyi hurda bakır kablo fiyatını öğrenmek için bizi arayabilirsiniz.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

İÇERİĞİ OLUŞTURAN

YORUM YAZ